לחץ להגדלה
שם-טוב הגואל ברח' קהילת סלוניקי
לחץ להגדלה
הכרזת רחוב "קהילת סלוניקי" בעיר חיפה
לתמונות נוספות באלבום לחץ כאן
השיר בלאדינו "אברם אבינו"
(לחץ להשמעה)
השיר "המבדיל בין קודש לחול" בעברית ובשפת הלאדינו
(לחץ להשמעה)
תפילת "עננו" של יום הכיפורים בנוסח יהודי ספרד
(לחץ להשמעה)
"אדון הסליחות" מן התפילה ליום הכיפורים בנוסח יהודי ספרד
(לחץ להשמעה)
"אחד מי יודע" בשפת הלאדינו
(לחץ להשמעה)
"אדיו קרידה" בלאדינו
(לחץ להשמעה)
"אברה טו פוארטה סרדה" בלאדינו
(לחץ להשמעה)
לקטעי אודיו ווידאו נוספים לחץ כאן
יובל כהן הדליק/ה נר לזכרו ב-18/04/2013: "לסבא וסבתא היקרים אני מאוד מאוד מתגעגע אליכם אני יודע שמלמעלה אתם שומרים על כל המשפחה שלנו אוהב יובל נכדכם האוהב".
 
יובל כהן הדליק/ה נר לזכרו ב-18/04/2013: "לסבא וסבתא היקרים הרבה מאוד זמן אתם אינם ואני מאוד מתגעגע אני מקווה שמלמעלה אתם שומרים על כול המשפחה אוהב נכדכם האוהב יובל".
 
לנרות זיכרון נוספים לחץ כאן
להדלקת נר לזכר שם-טוב הגואל, אנא מלא את הטופס הבא:
שם פרטי:
שם משפחה:
תוכן: (עד 120 תווים)
הדלק
נקה
לשליחת הודעה למכריך על אתר לזכר שם-טוב הגואל, אנא מלא כאן את כתובות הדוא"ל שלהם:
שלח
נקה
אם ברצונך לקבל הודעה בדוא"ל בכל פעם שאתר זה מתעדכן, לחץ כאן
  [סה"כ 29 רשומות]  2 1 לדף הקודם עמודים 2 מתוך 2 עמוד מספר 
לאמא היקרה / דניאלה כהן (בת)
לאמא היקרה  מה אומר עוד שנה בלעדייך והגעגועים רק מתגברים אבל לפי דעתי רק יותר וותר מתגעגת  היום יש לך יום הולדת נולדת ביום  מיוחד שהכלפורח ומלבלב כך את היית תמיד שמחה  ותמיד  נותנת מעצמך
יקרה שלי! / בר הגואל
סבתא יקרה שלי !!! ט"ו בשבת היום והגיעה יום ההולדת שלך מאז שהלכת לנו רק את היום הולדת שלך אני זוכרת ורק את התאריך שלך אני זוכרת נזכרת בזה שאי אפשר לחגוג איתך יותר, לשמוח איתך יותר אי אפשר שתהי פה לידנו יותר אי אפשר לתאר את הגעגועים אלייך ואל סבא כמה אתם חסרים לנו כאן למטה וכמה דברים אתם כבר לא חווים איתנו למרות שתמיד תהיו בליבנו תמיד , סבתא שיהיה לך המון מזל טוב עד 120 כבר אי אפשר להגיד אבל אני מקווה שטוב לך שם למעלה עם סבא ושאתם מסתכלים עלינו משם ומתגאים בכל אחד ואחד מהמשפחה. בכל בית אצלנו אצל דינה ואצל בתיה יש את התמונה שלכם , תמיד איכשהוא יוצא לי להסתכל בתמונות האלה ולהיזכר בכל כך הרבה דברים ובכל כך הרבה זכרונות ממכם כמה זה עצוב וקשה לחשוב שבחיים לא נתראה יותר !!!! תשמרו אחד על השני ותשמרו עלינו משם אווהבת אותכם הכי הרבה בעוולם ומתגעגעת הכי הרבה שיש ,בר 
אמא ואבא היקרים\ / דניאלה כהן (בת)
היום יום שישי ואני יושבת ומאזינה לקטעי לדינו ששלח לי ראובן  ונזכרת בכם מתגעגעת מאוד  קשה שאתם לא איתנו במציאות אבל בלב כל רגע אתם איתנו     אוהבת ומתגעגעת דינה
עדיין מתגעגעת / שרה הגואל (אחיינית)
אתמול, אחה"צ דינה התקשרה, ואמרה שיש אזכרה לדודה אסתר, חבל שלא הודיעה לי קודם, אבל עוד מעט נגמר, רק רצתה שאדע, ברגע אחד, הייתי מוכנה להתלבש ולצאת, וללכת כמובן לבית של דודה אסתר ודוד שמ-טוב, ברגע האחרון ממש, תפסתי את עצמי, שלמעשה אין בית ואין כלום - האזכרה כמובן בבית הכנסת, קיבלתי הלם, לא הבנתי מה עובר עלי, אבל זוהי ההוכחה הניצחת שלמעשה אף אחד לא מת!!!
הכל ממשיך להיות "כאילו" מקודם, בלי שינויים ובלי כלום,
הזמן עובר דודי היקרים, ואתם בליבי לנצח! יחד עם כל המשפחה שלכם, שבטח "חוגגים" שם למעלה, ומסתכלים עלינו מעל!

אז אנא, שמרו על אלה שנשארו (ושיהיו בריאים הלוואי!!) ושלחו לנו נחת, רוגע, שקט ושלווה, היתר כבר לא משנה (יבוא יבוא)

אוהבת ומתגעגעת - שרה 
שוב פסח בלעדיכם / בתיה וקסלר הגואל (בתיה )
פסח המעורר געגועים , גרם לי הפעם לבקר בבית הישן בו גדלתי בשדרות הציונות , להפתעתי גיליתי שכל השכנים מהעבר עדיין מתגוררים שם , אותו צבע בחדר המדרגות , אותו מעקה מוכר , אותם חלונות עץ גדולים , כל הדברים שלא אהבתי , שהיו נראים לי מיושנים אז , פתאום נראו לי כ"כ אהובים . פגשתי את כל השכנים על דלתם נקשתי , את מרים , לילי , מזל ,
את ליל הסדר חגגנו אצל דינה , עם הדודות , שביקשתי ש"יתבלו" קצת בלדינו , נזכרתי בסדרים עם פפו ומלכה שקראנו את ההגדה גם בעיברית וגם בלדינו כמה השתעממתי אז כילדה וכמה אני משתוקקת לזה עכשיו .
פתיחת אתר חדש לבית הכנסת "היכל ר' חיים חביב" / ראובן פריזי (חבר)

שלום לכם כל גולשי האתר !!!
לתשומת ליבכם , ולעידכונכם , לאחרונה נפתח אתר באינטרנט לבית הכנסת הסלוניקאים ע"ש ר' חיים חביב , אשר ברחוב אלנבי בשכונת קרית אליעזר שבחיפה .
באתר ניתן לעיין בתולדות הקמתו של בית הכנסת , אודות הקהילה הסלוניקאית בחיפה , כמו כן ניתן לעיין בתמונות מבית הכנסת , כמן כן נמצאים קישורים לאתרי יהדות שונים , ניתן להירשם לאתר זה ולהיות חבר באתר זה .
באתר זה נמצאים גם קישורים לאתרי הנצחה שונים .
בתודה ובברכה ,
ראובן פריזי
מנהל האתר
כתובת האתר של בית הכנסת הוא: ( נא ללחוץ על הקישור הבא )
http://hechal-haim-chaviv.mykehila.com/

תרבות הלאדינו / בתיה ( בת )
אמא ואבא ,
בימים האחרונים גברו הגעגועים לבית אבא ואמא , נונה ונונו , השתתפתי בכנס לאדינו שהחזיר אותי אחורה הרבה שנים , עת עוד השפה דוברה פה ושם בבית , השיחות בספניולית עם נונה דונה שלא ידעה משהו עברית ( אז בתור ילדה , כעסתי עליה , איך יתכן שהיא בישראל ועברית אינה מדברת .....)
התחום כ"כ מרתק , והכמיהה לנוסטלגיה , מדרבנת אותי להתענין לחקור , לקרוא , לעבות את השליטה בשפה . כילדה לא ידעתי להעריך את התרבות העשירה הזו .
אמא , לך היתה יומולדת בט"ו בשבט , האירוע של הפיצוחים ושאר מיני תרגימה על שולחנכם , אנחנו כבר מטעמי דיאטה וכלכלה בריא כבר לא חגגנו השנה . אבל את יום הולדתך שחל בדיוק בחג זה כמובן לא שכחנו .
מתגעגעת , לחיבוק , לחום גופך , ל"טומט קון קזו" , לממולאים , לשיחות הניחומים והפסנסיה , הייתם מתגאים - שגיא סיים את ההתמחות במשפטים , נאחל לו הצלחה וגם אתם תדברו עם מי שצריך למעלה .
רועי במסע מרתק בחו"ל - שיחזור בשלום , רעותי לומדת , ועומר חי את חייו עם איה שאת אמא הכרת .
מתגעגעים / רועי ורעות וקסלר (נכדים)
סבא וסבתא שלנו,
כל כך הרבה דברים קרו מאז שאתם לא כאן, כל כך הרבה דברים שרצינו שעוד תספיקו לראות.
רצינו לראות אתכם גאים בטקסים של רועי בצבא, לראות אתכם מתרגשים בחתונה של עומר, שמחים ביומולדת 50 של אמא.
סבא לחגוג איתך את סדר פסח ולשמוע אותך מתפלל בשקט את סוף ההגדה בזמן שהאחרים כבר התייאשו, לראות אותך בביהכנ"ס יחד עם עומר בשבת חתן. 
סבתא לעדכן אותך בכל הסיפורים בחיים, לראות אותך מקשיבה עם מבט של התעניינות מוחלטת גם כשהסיפורים לא תמיד נגעו לך, לקחת ממך עצה כאילו היית החברה הכי טובה, לקבל ממך חיבוק עם ריח סבתא מיוחד שרק לך היה.
אנחנו אוהבים אתכם ומקווים שאתם שותפים לכל מה שקורה פה, מלמעלה.
מתגעגעים....הנכדים.   געגועים / דוד הגואל (בן)
לאבא  ולאמא  ישבנו  בליל  הסדר  האחרון  מסביב  לשולחן  הפסח וחגגנו  את  ליל  הסדר  כולם      היו   נוכחים  מסביב  לשולחן  חוץ   ממכם  העלנו  זכרונות  איך  משפחתנו  נהגה  לחגוג  את  החג    (אמא  נכון  שאת  לו  סבלת את  החג  הזה)  כאשר  בתיה  בירכה  את  המסובים  בשולחן  וכמובן  הזכירה  אתכם  הרגשתי  פתאום  געגועים  חזקים  ואמרתי  לעצמי  לו  רק  יכולנו  לראות  אותכם  עוד  פעם אחת  קטנה  לכמה  שניות  לתת  לך  אמא   נשיקה  גדולה  וחיבוק  גדול  להניף  אותך  גבוה  כמו  שהיתי  נוהג  לעשות  ולהריח  את  הריח  שרק  לך , ואתה  אבא  איך  ישבתה  בכורסה  ואיתי  קופץ  אליך ומנשק  אותך  ואת  הקרחת  רק  עוד  פעם  לעשות  את  זה  אבל  זה  הרי  לו  מצאותי  אמרו  לנו  שהזמן  עושה  את  שלו  אצלנו  במשפחה  ככול  שהזמן  עובר  ככה  מתגעגעים  יותר אליכם    אתם  תמיד  בליבנו  מתגעגעים משפחת הגואל דוד, יעל,שיר,בר,טל,וסהר
להוספת דברים לזכרו לחץ כאן 
  [סה"כ 29 רשומות]  2 1 לדף הקודם עמודים 2 מתוך 2 עמוד מספר 
שם פרטי:
שם משפחה:
חיפוש מתקדם
דף הבית |  יצירת אתר זיכרון |  מידע לאבלים ולמנחמים |  אודות "עד עולם" |  תקנון |  צור קשר |  כל אתרי ההנצחה
כל הזכויות שמורות ©